Dr hab. inż. Mateusz Malanowski laureatem Złotej Kredy 2015

Złotą Kredę za semestr zimowy roku akademickiego 2014 otrzymał dr hab. inż. Mateusz Malanowski w kategorii Najlepszy prowadzący wykłady.

MM

Studenci WEiTI zajęli 3. miejsce w międzynarodowym konkursie iCAN 2015

Trzecia nagroda w prestiżowym konkursie iCAN przypadła studentom WEiTI z Zespołu Mikrosystemów i Czujników Pomiarowych, działającym przy Instytucie Systemów Elektronicznych: Michałowi Woyke, Bartoszowi Nowakowi i Adrianowi Papiernikowi.

Nagrody dla laureatów XXXVI IEEE-SPIE Joint Symposium Wilga 2015

W obecności Prorektora ds. Nauki prof. Rajmunda Bacewicza oraz Przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Fotonicznego, prof. Tomasza Wolińskiego, Zarządu PSF, a także zaproszonych gości zostały wręczone nagrody dla laureatów XXXVI IEEE-SPIE Joint Symposium Wilga 2015.

Nagrody za prezentacje studenckie otrzymali:

I miejsce Alicja Puścian: Automation - towards thorough and efficient behavioral research in neuroscience

II miejsce Rafał Selma: Comparison of absolute and relative air humidity sensors fabricated with inkjet printing technology

III miejsce Mikołaj Sowiński - TDOA navigation system – receiver hardware

10-12 czerwca SPSympo - 2015

W dniach 10-12 w miejscowości Dębe koło Warszawy odbyła się VIII edycja konferencji Signal Processing Symposium.

25-31.05.2015 Konferencja w Wildze

XXXVI-th IEEE-SPIE Joint Symposium Wilga 2015

Spotkanie dotyczące nawiązania współpracy między Instytutem Systemów Elektronicznych a Instytutem Tele- i Radiotechnicznym

20.05. odbyło się spotkanie przedstawicieli ISE i ITR. Uzgodnione zostały obszary ewentualnej współpracy. Kontynuacją ma być wspólne Seminarium organizowane w ISE w połowie czerwca.

„Młodzi innowacyjni dla PGNiG” - konkurs dla młodych naukowców organizowany przez firmę PGNiG

Konkurs skierowany jest do młodych naukowców, studentów lub doktorantów studiujących lub zatrudnionych na terenie Polski, którzy nie ukończyli trzydziestu lat.

Ruszają LABORATORIA OTWARTE przy Instytutcie Systemów Elektronicznych. Zapraszamy już 16 marca!

Serdecznie zapraszamy do ponownie uruchomionego Laboratorium Otwartego Podstaw Pomiarów (sala 329) oraz do Otwartego Laboratorium Układów Elektronicznych (sala 263).

Do Laboratorium Otwartego Podstaw Pomiarów (sala 329) szczególnie zapraszamy studentów naszego wydziału, którzy uczęszczają na przedmioty PPOM, ECE, ME, POEL, ale również i innych zainteresowanych z WEiTI PW.

Czekamy na Was w czwartki w godzinach 8:15 - 12:00. Najbliższy termin 19 marca br.!

Wszystkie terminy spotkań są podane na tablicy ogłoszeń przed salą 329 oraz w Internecie na stronie przedmiotu PPOM (materiały dydaktyczne chronione hasłem).

Zapraszamy ponadto do Otwartego Laboratorium Układów Elektronicznych (sala 263), przeznaczonego zwłaszcza dla Studentów przedmiotu LUSE.

Inni studenci zainteresowani tematyką analogowych układów elektronicznych także są mile widziani, w ramach wolnych miejsc.

Tutaj także czekają na Was pracownicy Instytutu Systemów Elektronicznych, aby pomóc Wam w przeprowadzeniu różnorodnych eksperymentów pomiarowych.

Laboratorium rusza w poniedziałek 16 marca 2015 r. Następnie będzie otwarte w:

poniedziałki, godz. 12.15-15.00

czwartki, godz. 12.15-18.00

piątki, godz. 8.15-11.00 oraz godz. 14.15-17.00

Ostatnie spotkanie zaplanowane jest na piątek 22.05.2015 r.

Mgr inż. Michał Marzęcki gościem Czwórki Polskiego Radia

Zachęcamy do wysłuchania audycji edukacyjnej dla gimnazjalistów i licealistów "Nawiedzeni" emitowanej na antenie Czwórki Polskiego Radia, gościem której był zastępca prezesa Koła Naukowego "eSens" mgr inż. Michał Marzęcki.

Tematem audycji były czujniki oraz ich zastosowanie.

Instytut Systemów Elektronicznych współwykonawcą projektu pt. Demonstrator autonomicznego robota sprzątającego bez udziału operatora z automatyczną ekologiczną stacją serwisową

Zachęcamy do wysłuchania części audycji (począwszy od 16 min 40 sek.) wyemitowanej przez Europejski Magazyn Plus w Radiowej Jedynce dotyczącej Demonstratora autonomicznego robota sprzątającego bez udziału operatora z automatyczną ekologiczną stacją serwisową.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Szczegółowe informacje na temat projektu prezentuje  dedykowana strona.

Debata nt. szkodliwości hałasu z udziałem prof. nzw. dr. hab. inż. Antoniego Grzanki

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z sobotniej debaty nt. szkodliwości hałasu z udziałem prof. nzw. dr. hab. inż. Antoniego Grzanki z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW.

Debata została przeprowadzona na antenie Polskiego Radia RDC, 25 kwietnia 2015 r. o godz. 14.00.

Debata realizowana jest w ramach kampanii społecznej nt. świadomości zagrożenia hałasem „Ciszej, proszę” pod Patronatem Ministra Środowiska.

Prof. Antoni Grzanka Rzecznikiem Zaufania na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

Komisja Skrutacyjna na podstawie oddanych głosów i działając na podstawie Zarządzenia Rektora w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji przekazała wyniki wyborów na Rzecznika Zaufania oraz Społecznego Inspektora Pracy.

Seminarium ZTOiS

Seminarium ZTOiS w dniu 13 maja 2015 r.