Aktualności

Nagroda Złotej Kredy

Z przyjemnością informujemy, że nagrodę Złotej Kredy w kategorii  Najlepszy prowadzący wykłady otrzymał pracownik naszego Instytutu dr hab. inż. Marek Nałęcz, profesor PW.

Nagrody JM Rektora w 2018 roku

Z przyjemnością informujemy, że JM Rektor Politechniki Warszawskiej przyznał nagrody pracownikom Instytutu za działalność naukową i organizacyjną w latach 2016-2017.

Projekt NERW PW – Edukacja – Rozwój – Współpraca

Instytut Systemów Elektronicznych, wspólnie z Instytutem Mikro- i Optoelektroniki realizuje zadanie:

"Kształcenie na kierunku elektronika (1 i 2 stopniu studiów) - praca dyplomowa realizowana z uwzględnieniem potrzeb pracodawcy. Opracowanie nowych i zmodyfikowanie istniejących programów i modułów kształcenia ",

w ramach ogólnouczelnianego projektu NERW PW – Edukacja – Rozwój – Współpraca.

Nagroda dla projektu OPTO-SPARE

Miło nam poinformować, że projekt PBS3/B9/41/2015 „Optoelektroniczny monitoring stanu pacjenta w rezonansie magnetycznym:” OPTO-SPARE realizowany w konsorcjum PW (IMIO i ISE), WIML oraz TMS Diagnostyka zdobył drugą nagrodę (first runner-up) na wystawie Photonics Innovation Village 2018, zorganizowanej w ramach jednej z największych europejskich konferencji z obszaru fotoniki „SPIE Photonics Europe”, która odbyła się w Strasburgu (w dniach 22-26.04.2018.

Konstytucja dla Nauki – ustawa po konsultacjach

W dniu 22 stycznia 2018 roku w Warszawie odbyło się podsumowanie konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Wicepremier Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentował zaktualizowany projekt Konstytucji dla Nauki.

http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/konstytucja-dla-nauki-po-konsultacjach-jaroslaw-gowin-prezentuje-efekt-kolejnych-czterech-miesiecy-prac-nad-reforma.html

Pożegnanie dr inż. Witolda Wierzejskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 stycznia 2018 roku zmarł w wieku 87 lat
ŚP
dr inż. WITOLD WIERZEJSKI
wieloletni wykładowca, zasłużony pracownik, Instytutu Systemów Elektronicznych, WEiTI PW

Najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja, koleżanki i koledzy z Instytutu Systemów Elektronicznych, WEiTI PW

Porozumienie GIST-PW w sprawie bezpieczeństwa i obronności

W dniach 24-25 lipca 2017r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie poświęcone tematom bezpieczeństwa i obronności. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele GIST-CSST z Korei Południowej. Naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych czynnie uczestniczyli w tym seminarium i prezentowali wyniki swoich prac badawczych w tym obszarze.

Prestiżową Nagrodę - Fred Nathanson Memorial Radar Award 2017 otrzymał dr. hab. inż. Piotr Samczyński!

Fred-Nathanson-Memorial-Radar-Award-2017-dla-dr.-hab.-inz.-Piotra-Samczynskiego

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 maja na konferencji 2017 IEEE Radar Conference, która miała miejsce w Seattle (USA) dr. hab. inż Piotr Samczyński z Zakładu Teorii Obwodów i Sygnałów, otrzymał prestiżową nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award.

Studenci naszego Instytutu wśród laureatów Stypendium MNiSW!

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe zostały przyznane! W gronie laureatów nie mogło zabraknąć Studentów i Doktorantów naszego Instytutu!

 

Audycja z udziałem dr hab. Mateusza Malanowskiego w radiu TOK FM

Jak wykrywać samoloty za pomocą radiowych rozgłośni rockowych? – dr hab. inż. Mateusz Malanowski w TOK FM

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło dwunastą edycję konkursów

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne konkursy. Ruszyła dwunasta już edycja konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA, w których do zdobycia jest 330 mln zł.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - ''The Conference on Photoacoustic and Photothermal Theory and Applications (CPPTA)''

W dniach 13-16 września 2016 r. na naszym Wydziale odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa ''The Conference on Photoacoustic and Photothermal Theory and Applications (CPPTA)''. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. dr hab. Tomasz Starecki. Szczegółowe informacje na stronie: http://cppta.eu/conference-program/

Nowe władze Instytutu

1 września 2016 r. rozpoczęła się czteroletnia kadencja (2016-2020) nowych władz Instytutu Systemów Elektronicznych. Funkcję dyrektora będzie pełnił dr hab. inż. Tomasz Starecki, prof. PW.

Stanowisko zastępcy Dyrektora ds. Naukowych objął  dr inż. Krzysztof Czuba, funkcję zastępcy Dyrektora ds. Dydaktycznych będzie pełnił dr inż. Piotr Z. Wieczorek.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

UWAGA Studenci i Doktoranci!!!

Zachęcamy do ubiegania się o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2016/2017!

 

Piknik rodzinny - Wilga 2016

Na początku czerwca 2016 odbył się piknik rodzinny pracowników Instytutu Systemów Elektronicznych.

Prof. Krzysztof Kulpa wśród 20 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich!

W dniu 3 czerwca 2016 w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, której zadaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów Programu. Jednym z nich został Profesor naszego Wydziału – prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa!

Doktoranci naszego Wydziału ex aequo na pierwszym miejscu!

Na konferencji International Radar Symposium 2016

Nagroda dla doktoranta naszego Instytutu mgr. inż. Janusza Kulpy

Informujemy o sukcesie na międzynarodowej konferencji IEEE RadarCon 2016, która miała miejsce w Philadelphi w Stanach Zjednoczonych.

Otwarte Laboratorium Elektroniki - ,,Ole''

Zapraszamy studentów do Otwartego Laboratorium Elektroniki, które rozpoczyna swoją działalność 8 kwietnia 2016 (pierwszy termin).

Wybory na WEiTI na kadencję 2016 - 2020

W roku 2016 w Politechnice Warszawskiej odbywają się wybory władz Uczelni na kadencję 2016-2020.