Aktualności

Prestiżową Nagrodę - Fred Nathanson Memorial Radar Award 2017 otrzymał dr. hab. inż. Piotr Samczyński!

Fred-Nathanson-Memorial-Radar-Award-2017-dla-dr.-hab.-inz.-Piotra-Samczynskiego

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 maja na konferencji 2017 IEEE Radar Conference, która miała miejsce w Seattle (USA) dr. hab. inż Piotr Samczyński z Zakładu Teorii Obwodów i Sygnałów, otrzymał prestiżową nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award.

Studenci naszego Instytutu wśród laureatów Stypendium MNiSW!

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe zostały przyznane! W gronie laureatów nie mogło zabraknąć Studentów i Doktorantów naszego Instytutu!

Audycja z udziałem dr hab. Mateusza Malanowskiego w radiu TOK FM

Jak wykrywać samoloty za pomocą radiowych rozgłośni rockowych? – dr hab. inż. Mateusz Malanowski w TOK FM

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło dwunastą edycję konkursów

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejne konkursy. Ruszyła dwunasta już edycja konkursów OPUS, PRELUDIUM i SONATA, w których do zdobycia jest 330 mln zł.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - ''The Conference on Photoacoustic and Photothermal Theory and Applications (CPPTA)''

W dniach 13-16 września 2016 r. na naszym Wydziale odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa ''The Conference on Photoacoustic and Photothermal Theory and Applications (CPPTA)''. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. dr hab. Tomasz Starecki. Szczegółowe informacje na stronie: http://cppta.eu/conference-program/

Nowe władze Instytutu

1 września 2016 r. rozpoczęła się czteroletnia kadencja (2016-2020) nowych władz Instytutu Systemów Elektronicznych. Funkcję dyrektora będzie pełnił dr hab. inż. Tomasz Starecki, prof. PW.

Stanowisko zastępcy Dyrektora ds. Naukowych objął  dr inż. Krzysztof Czuba, funkcję zastępcy Dyrektora ds. Dydaktycznych będzie pełnił dr inż. Piotr Z. Wieczorek.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

UWAGA Studenci i Doktoranci!!!

Zachęcamy do ubiegania się o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2016/2017!

Piknik rodzinny - Wilga 2016

Na początku czerwca 2016 odbył się piknik rodzinny pracowników Instytutu Systemów Elektronicznych.

Prof. Krzysztof Kulpa wśród 20 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich!

W dniu 3 czerwca 2016 w Warszawie odbyło się posiedzenie kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, której zadaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów Programu. Jednym z nich został Profesor naszego Wydziału – prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa!

Doktoranci naszego Wydziału ex aequo na pierwszym miejscu!

Na konferencji International Radar Symposium 2016

Nagroda dla doktoranta naszego Instytutu mgr. inż. Janusza Kulpy

Informujemy o sukcesie na międzynarodowej konferencji IEEE RadarCon 2016, która miała miejsce w Philadelphi w Stanach Zjednoczonych.

Otwarte Laboratorium Elektroniki - ,,Ole''

Zapraszamy studentów do Otwartego Laboratorium Elektroniki, które rozpoczyna swoją działalność 8 kwietnia 2016 (pierwszy termin).

Wybory na WEiTI na kadencję 2016 - 2020

W roku 2016 w Politechnice Warszawskiej odbywają się wybory władz Uczelni na kadencję 2016-2020.

Pożegnanie Macieja Ufnala

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że w dniu 31 grudnia 2015 roku zmarł w wieku 83 lat

mgr inż.

ŚP

MACIEJ UFNAL

Nagroda Złotej Kredy za semestr letni

Z przyjemnością informujemy, że za semestr letni  nagrodę Złotej Kredy w kategorii  Najlepszy prowadzący zajęcia pomocnicze otrzymał pracownik naszego Instytutu dr inż. Arkadiusz Lewandowski

Inauguracja zajęć w Laboratorium Podstaw Pomiarów w Nowym Skrzydle

Dnia 30 października 2015 r. ruszyły zajęcia w pierwszym dużym laboratorium studenckim w Nowych Skrzydłach.

Gruntownie zmodernizowane Laboratorium Podstaw Pomiarów jest realizowane dla wszystkich studentów kierunków: Elektronika, Telekomunikacja oraz Inżynieria Biomedyczna (na I. bądź na II. semestrze).

Ciekawy cykl #MójWydziałPW na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej

Zwracam uwagę na ciekawy ,,Cykl #MójWydziałPW'' to historia, anegdoty i ciekawostki dotyczące wydziałów naszej Uczelni, opowiedziane przez studentów, absolwentów i pracowników.

Na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej opublikowano nowy artykuł, którego bohaterem nowego wpisu jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Stypendia ministra na rok akademicki 2015/2016

Pełna informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla:

- doktorantów na rok akademicki 2015/2016 znajduje się tutaj.

- studentów na rok akademicki 2015/2016 znajduje się tutaj.

W związku z tym, że wnioski wymagają zaopiniowania przez Radę Wydziału, prosimy składać je do Dziekanatu ds. Studenckich (pok.119) w nieprzekraczalnym terminie - do dnia 11 września 2015 r.

Wysokorozdzielcze obrazowanie radarowe w trybach SAR i ISAR

Aktualności z dziedziny naukowej. Zespół Technik Radiolokacyjnych (działający przy Instytucie Systemów Elektronicznych), kierowany przez prof. Krzysztofa Kulpę,  opracował w latach 2002-2015 szereg technik i urządzeń do wykonywania wysokorozdzielczych obrazów mikrofalowych powierzchni ziemi  z zastosowaniem technik syntetycznej apertury SAR.

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski laureatem Złotej Kredy 2015

Złotą Kredę za semestr zimowy roku akademickiego 2014 otrzymał dr hab. inż. Mateusz Malanowski w kategorii Najlepszy prowadzący wykłady.

MM